Tri bronze na turniru “Nenad Cvetković” u Nišu

U subotu 20.marta u Nišu je održan tradicionalni međunarodni turnir “Nenad Cvetković”.
Nastupilo je 290 takmičara među kojima su i takmičari iz Severne Makedonije, Grčke i Bugarske. 
Naša ekipa nastpila je sa 8 takmičara.

Najuspešniji kod dečaka bio je Ognjen Damnjanović -30kg u kategoriji mlađih dečaka, koji je nakon poraza u prvom kolu od PEŠIĆ Veljka iz Leskovca, zabeležio dve pobede, najpre protiv  NIKODIJEVIĆ Vanje, a zatim i protvi ĐORĐEVIĆ Jovana i  osvojio 3. mesto. Ovo je Ognjenova prva medalja u dosadašnjim nastupima. 

Kod devojaka, Elena Skočajić -63kg i Helena Radosavljević -48kg osvojile su treća mesta.
Elena je nakon poraza od Grkinje TAXIDOU Elene, usledile su pobede iponom najpre protiv MILOŠEVIĆ Sofije iz Aleksinca, a zatim i protiv VUČKOVIĆ Andree iz Niša.

Luka Matković -50kg bio je peti u konkurenciji starijih dečaka, dok su kod mlađih dečaka Dušan Radomirović -42kg i Stefan Sovrlić -34kg bili sedmi. Filip Matković -42kg zabeležio je pobedu u drugom kolu, ali je u jakoj konkurenciji ostao bez plasmana, kao  i Strahinja Sekulić -46kg.

Sledeći nastup očekuje nas već 27. marta u Beogradu na Turniru “Vladan Petrović”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.