Nikoli i Veljku zlato, Eleni bronza za Prvenstvu Centralne Srbije za kadete – Brus 2023.

U subotu je u Brusu održano Prvenstvo Centralne Srbije kadete, prvo takmičenje u ovoj sezoni.
Na takmičenju je nastupilo 100 takmičara iz ukupno 21 kluba. 

U kategoriji -73kg Nikola je Jelić je sjajnim borbama uspeo da osvoji 1. mesto.
Nakon pobede u četvrtfinalu protiv Jovana Marjanovića iz Soko Banje, usledila je odlična borba u polufinalu protiv Andrije Mladenovića iz niškog Kinezisa. Nikola je nakon regularnog dela borbe koji je završen bez pobednika, u zlatnom bodu u osmom minutu meča uspeo efektnim bacanjem na ipon da zabeleži pobedu i uđe u finale. U finalu se sastao sa iskusnim Ognjenom Krasojevićem takođe iz Kinezisa, gde nakon fantastično izvedene uchi mate, bacio protivnika na ipon i osvojio je zlatno odličje. 

U kategoriji -90kg, Veljko Šundović je nakon slobodnog prvog kola ostvario pobedu najpre protiv Lazara Stojiljkovića iz Aleksinca, a zatim u finalu i protiv Matije Miloševića iz Velikog Gradišta. Obe borbe Veljko je završio iponima. 

Kod devojaka, Elena Skočajić -63kg je na svom prvom takmičenju za uzrast kadeta, zabeležila 2 pobede najpre protiv Milice Kojić iz Smedereva, a zatim u borbi za 3. mesto i protiv Sofije Jovičić iz Pirota,  jedan poraz u polufinalu od sjajne Milice Jelić iz Uba.

Luka Stojić -66kg je bio peti, dok je Vojin Petrović -73kg bio sedmi. 

U ukupnom plasmanu naša ekipa osvojila je 4. mesto

Osvajači medalja nastupiće na Prvenstvu države koje će se 4. februara održati u Beogradu. 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.